czwartek, 21 lutego 2013

Orientalna Azja

Dzisiaj obiecana przeze mnie niespodzianka, jako małe co nieco serwuję Wam, recenzję często oglądanego przeze mnie koreańskiego show "Running Man".  Program realizowany jest na zasadzie różnorodnych miejskich akcji, gdzie główni bohaterowie mają do wykonania określone zadania. W każdym odcinku producenci zapraszają dwójkę czasem trójkę nowych uczestników (zapewne aby podwyższyć słupki oglądalności) spoza podstawowego składu drużyny. Europejskiej widowni raczej nie są oni do końca znani (chyba że ktoś śledzi na bieżąco nowinki dotyczące K-POP), ale i tak uważam że warto pokusić się o obejrzeć choć jednego odcinka. Aby przybliżyć wam podstawową obsadę programu, dokonam krótkiej charakterystyki każdego członka:)


Obsada:

Yoo Jae-Seok jest koreańskim komikiem, często występuje w roli prowadzącego na różnych galach lub w telewizyjnych programach. W Running Man przylgnął do niego pseudonim "pasikonik" ("Grasshopper"), zostało ono nadane po jednym z początkowych odcinków, w którym to miał na sobie wielki zielony kostium właśnie tego zwierzątka:) W późniejszych odcinkach zmieniono jego pseudonim na Yooruce Willis (chyba nie muszę tłumaczyć od kogo zapożyczono ten przydomek). Jest dosyć charyzmatyczną postacią i dużo wnosi do programu, jego specjalnością są różnego rodzaju gagi, przez co nie sposób się nie uśmiechnąć podczas oglądania.


Garie znany bardzie jako Gary - to popularny w przemyśle K-POP, raper. W programie określa się go jako członka który jest najbardziej "wyrazisty" w swojej mimice twarzy. Niezależnie od sytuacji, stresującej bądź też nerwowej, maluje się na niej spokój. Ulubionym powiedzonkiem, które często można usłyszeć z jego ust jest Stress. Razem z Hororo tworzą duet "śmiesznych braci" koło których nie przejdzie się obojętnie.

Haha (pseudonim artystyczny) to znany w K-POP piosenkarz, w programie przylgnęło do niego przezwisko Hororo. Związane jest ono z jego pozytywnie zakręconym usposobieniem, a także fizycznymi podobieństwami do koreańskiej postaci z bajki (Pororo). W Running Man uchodzi za podrywacza, gdy zaproszonymi gośćmi okazują się zjawiskowe dziewczyny wyznaje im miłość:) Wzbogaca swoją osobowością fabułę programu, osobiście nie wyobrażam sobie by mogło go zabraknąć w obsadzie. Jak już wcześniej wspomniałam razem z Garym tworzą duet zakręconych braci.Ji Suk-jin to komik koreański, prowadził też liczne programy telewizyjne. W Running Man przylgnął do niego niezbyt chwalebny pseudonim Wielkiego Nosa. Tym co zdecydowanie wyróżnia go na tle innych współprowadzących to jego zerowa kondycja fizyczna, jest najsłabszym zawodnikiem jakiego kiedykolwiek widziano.Razem z Lee Kwang-soo (gdy są w jednej drużynie) znani jako Nowi Głupi i głupszy.


Kim Jong-kook to piosenkarz koreańskiego K-POPu. W show znany jako Sparta-Kook lub też jako Komandor. Jego charakterystycznymi walorami jest duża siła, ogromny spryt i przebiegłość jaką już nie raz wykazał się w programie. Znany z zamiłowania do pewnej aktorki z rodzimego rynku (jak do tej pory nie pojawiła się jeszcze w Running Man, na co liczy nasz Komandor). Jest najsilniejszym pod względem fizycznym członkiem podstawowego składu drużyny. 


Lee Kwang-soo znany w Korei Południowej jako aktor i model. Dzięki swojemu znacznemu wzrostowi w programie często nazywany Żyrafą lub Kwang-avatar. Stworzył zabawną postać, dzięki której jest najbardziej rozpoznawalną osobą. Często lubi pograć na nerwach Komandorowi, przez co nieraz pakuje się w duże kłopoty i szybko przeprasza za swoje niegrzeczne zachowanie (co zważywszy na sytuację w show jest dosyć zabawne i niekiedy staje się dobrym tłem dla programu). Najsłabsze ogniwo w drużynie, często daje się go oszukać podczas gry, najsłabiej kłamie przez co od razu można przejrzeć jego taktykę. Zwykle eliminowany już na samym początku.


Song Ji-hyo - koreańska aktorka filmowa. W Running Man przezywana często Ace, co oznaczało jej dużą siłę i wytrzymałość rzadko spotykaną u kobiety. Jej znakiem firmowym jest mrożące krew w żyłach spojrzenie, którym udaje jej się wymusić szacunek pozostałych uczestników zabawy. Razem z Garym tworzą poniedziałkową parę.


Program został urozmaicony dzięki zapraszanym co tydzień gościom, jeśli choć trochę interesujecie się K-POP to na pewno skojarzycie zespoły: BIG BANG, SNSD (Girls Generation), KARA, 2PM i wiele, wiele innych którzy pojawili się gościnnie w show. Nikogo nie zmuszam, macie ochotę to serdecznie zapraszam do oglądania więcej szczegółów znajdziecie na stronie: www.kshownow.net

Pozdrawiam Was serdecznie i do usłyszenia:*


Kilka Kadrów z nakręconych już odcinków:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Osoby anonimowe prosimy o pozostawienie imienia albo ksywki;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...