czwartek, 28 marca 2013

W oczekiwaniu na Wielkanoc

Witajcie kochani.

Ponieważ wielkimi krokami zbliżają się święta, czas najwyższy poruszyć kwestię odpowiedniego udekorowania domu na ten wyjątkowy i magiczny czas. Poniżej znajdziecie kilka inspiracji jak ciekawie i z pomysłem przystroić stół i oczarować gości. A już jutro wielkie szaleństwo cukiernicze u mnie w domku, jeśli starczy czasu, postaram się co nieco z tych "wypieków" zaprezentować Wam w kolejnym poście.


Aranżacja stołu to ważny element zwłaszcza podczas świąt, gdy spodziewamy się wizyty gości. Zieleń zwłaszcza na stole nie tylko uatrakcyjni wystrój, ale też pozwoli poczuć przysłowiową Wiosnę. Zamiast jednolitych kolorów odważmy się na lekką różnorodność, połączenie 2 - 3 kolorów na stole z pewnością ubarwi naszą stylizację.


Nie zapomnijmy też o drobnych akcentach na stole. Ciekawe dodatki zwłaszcza wykonane własnoręcznie będą oryginalnym pomysłem. Poniżej znajdziecie kilka propozycji jak prosto można zrobić wydawałoby się skomplikowane aranżacje. 


Kolorowe pisanki można z łatwością wkomponować w odrobinkę zieleni. Oczywiście skorupki po "wykorzystanych" już jajkach też mogą posłużyć nam do zrobienia oryginalnego i wyszukanego dodatku. Niedawno trafiłam na zdjęcie gdzie w takich skorupkach została zasiana rzeżucha, przyznacie dość nietypowy, ale na swój sposób interesujący pomysł.


A na koniec pomysł na świątecznego króliczka - serwetkę, motyw idealnie wpasowujący się w Święta Wielkanocne. Instrukcję jak wykonać króliczka znajdziecie poniżej.


 Serwetka w kształcie króliczka krok po kroku:


 1. Przygotuj serwetkę - może być to zwykła papierowa serwetka w jednolitym kolorze.
 2. Rozłóż ją, tak aby powstał prostokąt.
 3. Złóż ją na pół (poziomo).
 4. Złóż prawą część serwetki wzdłuż środkowej linii.
 5. Złóż lewą część serwetki wzdłuż środkowej linii.
 6. Odegnij prawy dolny róg serwetki do góry.
 7. Odegnij lewy dolny róg serwetki do góry, tak aby powstał kwadrat.
 8. Przygotuj prawą część serwetki do zgięcia do środka.
 9. Złóż prawą część serwetki do środka.
 10. Złóż lewą część serwetki do środka.
 11. Odwróć serwetkę.
 12. Zagnij dolny róg do góry.
 13. Podnieś całą serwetkę i przytrzymają z jednej strony kciukiem, a z drugiej palcem wskazującym i zroluj, zakładając jeden róg pod drugi.
 14. Uformuj serwetkę.

Jeśli dysponujecie jakimiś oryginalnymi pomysłami na Wielkanocne dekorację podzielcie się nimi. Do usłyszenia już niedługo. Pozdrawiam.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Osoby anonimowe prosimy o pozostawienie imienia albo ksywki;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...