piątek, 15 marca 2013

WWF 2013 ;)

O akcji Godzina dla Ziemi WWF jest coraz głośniej na całym świecie. Ziemianie na jedną godzinę wyłączają światło. Chodzi o poszanowanie środowiska, naszej planety, której tak wiele zawdzięczamy i z której tak wiele czerpiemy. Oczywiście ta akcja ma na celu uświadomienie społeczeństwu, że nie wystarczy tylko w ten jeden dzień być „eko”, trzeba rozważnie i umiejętnie korzystać z tego co nas otacza.

„W 2012 roku w ramach Godziny dla Ziemi WWF światła zgasiły setki milionów ludzi z ponad 5 000 miast, w 150 krajach na wszystkich kontynentach. W Polsce do akcji oficjalnie przyłączyło się ponad 50 miast i ponad 30 000 osób!"

"Podczas Godziny dla Ziemi WWF wygaszane jest oświetlenie najbardziej charakterystycznych budynków na całym świecie, m.in.: Wieży Eiffla we Francji, Opery w Sydney, Bramy Brandenburskiej w Niemczech, piramid w Egipcie, Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki oraz Zamku Królewskiego w Warszawie, czy też Spodku w Katowicach, Sukiennic i Kopca Kościuszki w Krakowie.”


Do akcji przyłączają się także znane osoby. W tym roku wyzwania podjęli:


Warunek: Jeśli 100 000 osób włączy się do akcji


Warunek: jeśli 50 000 osób włączy się do akcji

Warunek: jeśli 20 000 osób włączy się do akcji

Warunek: jeśli 10 000 osób włączy się do akcji

Jak można się oficjalnie włączyć?
Wystarczy wejść na stronę godziny dla ziemi ( tutaj) I wypełnić krótki formularz;)

Polecam profile WWf na:
Twitter'ze - https://twitter.com/WWF_Polska

Poza tym podobnie jak w tamtym roku w Rossmannie można nabyć za 5 pln świeczkę. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany WWF Polska na długoletni program ochrony niedźwiedzi w polskich górach. Jak mówi Kamila, połączmy przyjemne z pożytecznym: kupmy piękną świeczkę, która ozdobi nasze domy i uratujmy niedźwiadki! ;)


Sobota 23 marca 2013 r., 20.30
Zgaśmy Światło i Zmieńmy Świat na lepsze ;)


Więcej informacji na stronie www.godzinadlaziemi.pl oraz www.wwfpl.panda.org

Zdjęcia i informacje pochodzą ze stron: godzinadlaziemi.pl, wwfpl.panda.org, wawcity.pl, 3.bg.blogspot.com


P.S. Jestem bardzo ciekawa jakie zmiany wprowadzi Nowy Papież Franciszek I xD Oby zrobił porządek w Watykanie ;)4 komentarze:

 1. w tym roku po raz trzeci będę brał udział w tej akcji, uważam, że to świetna inicjatywa by uswiadomic ludziom ze trzeba dbac o srodowisko
  mejko;)

  OdpowiedzUsuń
 2. juz kupilam świeczke, która po prostu jest przepiękna :D jesli chodzi o papieża to na pewno tam przewróci Watykan do góry nogami, a co do akcji sławnych osób to jedynie szulim i piróg, politycy na rowerze i postawienie stojaków na rowery to zadania warte przyłączenia się do akcji, a i jeszcze rozmowa najsztuba z łukaszem, bo lukasz to ogólnie ciekawa osoba jest, a reszta to bezsens totalny, widac u wielu ludzi płytkośc na maxa

  pzdr miska;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świeczka świetnie się później "zużywa";) a odnośnie sławnych osób i tego co planują zrobić, mam takie samo zdanie;)

   PZdr;)

   Usuń

Osoby anonimowe prosimy o pozostawienie imienia albo ksywki;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...