niedziela, 20 stycznia 2013

Zaczytana niedziela

Dzisiaj zabierzemy się, nie za kolejny przepis jak to do tej pory było, ale za przegląd przydomowej biblioteczki. Ostatnio ze swojej wygrzebałam parę tytułów, które dobrze mi się kojarzą i niezwykle lekko się je czytało. Znajdzie się coś dla poszukiwaczy przygód, fanów starożytności i miłośników książek zabarwionych erotyką.
Nalini Singh jest autorką serii "Psi i Zmiennokształtni" w moim zestawieniu, na dzień dzisiejszy, znalazły się 2 pierwsze: "W niewoli zmysłów" i "W ogniu uczuć". Przewodnim motywem serii jest walka dobra ze złem, w roli czarnych charakterów mamy niektórych członków rasy Psi, natomiast zmiennokształtni pełnią tutaj rolę superbohaterów starając się obronić ludzkość przed złem. Wiem że brzmi banalnie, ale wbrew pozorom naprawdę wciąga. Mimo że zarys historii jest taki sam, kolejne książki przedstawiają losy innej pary, zmieniający się bohaterowie nie znikają, ale stają się drugoplanowymi postaciami.
Książka "W niewoli zmysłów" opowiada historię, alfy sfory, Lucasa Huntera i Saschy, przedstawicielki rasy Psi. Mamy tutaj wątki: o porzuconym i niekochanym dziecku, wewnętrznych słabościach które wbrew pozorom były naszą siła, będzie też coś z erotyki. Istotnym elementem tego pierwszego tomu jest fakt, że zostali w nim przedstawieni prawie wszyscy bohaterowie, których historia w którymś z kolejnych tomów będzie opowiedziana. Książkę zdecydowanie polecam, jeśli ją przeczytacie jestem przekonana, że następne z serii Psi i Zmiennokształtni też weźmiecie pod lupę.
"W ogniu uczuć" to druga część wielotomowej serii o rasie Psi i Zmiennokształtnych. Przekonajcie się sami, który zmiennokształtny oczaruje Faith NightStar, J-Psi, członka rasy Psi która ma umiejętność przewidywania przyszłości. Gwarantuje nie rozczarujecie się czytając 2 tom, jest chyba nawet bardziej poruszający niż pierwsza część. Im głębiej poznaje się świat stworzony prze Nalini Singh tym mniej ma się ochotę oderwać od jej książek.
Josephine Angelini to autorka serii "Spętanych przez Bogów", umiejętnie wplotła w historię bohaterów wątki greckiej mitologii i starożytnych archetypów. Pod jej piórem cała opowieść nabiera wyjątkowego koloru i czyta się to z dużą przyjemnością. Mamy wrażenie jakby całe wątki o wojnie trojańskiej, ścieranie się herosów, bógów mieszających w życiu ludzi, ożywało dosłownie przed naszymi oczami. Zostałam oczarowana przez obie książki z tej serii, które do tej pory się ukazały: "Spętani przez Bogów" i "Wędrówka przez Sen" i z niecierpliwością czekam na trzeci, ostatni już tom. Jeśli ktoś naprawdę chce się oderwać od rzeczywistości ta seria potrafi zahipnotyzować, że nie będziecie w stanie przerwać czytania aż do ostatniej strony. Tym którzy nie lubią historii tym bardziej polecam bo mogą się mile przekonać, że czasem potrafi ona zostać opowiedziana w sposób niezwykle interesujący i zupełnie z innej strony niż np. w szkole.
Historia Heleny Hamilton, jej przyjaciół, wrogów czy też sprzymierzeńców pozostawia na czytelniku niezatarte wrażenie, wystarczy tylko sięgnąć po książkę:)
Kerstin Gier, niemiecka pisarka, autorka "Trylogii czasu" z której to pochodzi polecana przeze mnie "Zieleń szmaragdu". Książka jest ostatnim tomem przygód Gwendolyn i jej podróży w czasie, jeśli lubicie przygodówki z wątkiem nastoletniej miłości w tle to jest to książka dla Was. Jednak odsyłam do dwóch pierwszych tomów z serii "Trylogii czasu": "Czerwień rubinu" i "Błękit szafiru" gdyż niektóre wątki mogą być niezrozumiałe jeśli przeczytacie tylko 3 tom. Autorka przenosi nas w różne epoki, ukazuje misternie uknute intrygi i na pewno nie pozwala się nudzić. Jeśli chcielibyście choć na chwilę przeskoczyć razem z Gwen w czasie, poznać tajemnice hrabiego de Saint Germaina i przekonać się czy Gideon faktycznie jest taki uroczy nie pozostaje Wam nic innego tylko łapać za książkę.
"Nefertiti" Michelle'a Morana, to książka zdecydowanie dla miłośników starożytności. Jak nazwa wskazuje opowiada historię życia królowej Nefertiti i czasy przed jej wstąpieniem na tron Egiptu. Nie jest to książka "cienka", powiedziałabym że jest dosyć pokaźnych rozmiarów ale nie ma co się zniechęcać. Przepiękna opowieść o miłości, stracie, ambicjach i kulisach władzy owianej tajemniczą scenerią starożytnego Egiptu zdecydowanie wynagradza czas poświęcony właśnie tej książce. Chcecie poznać fenomen królowej Nefertiti, jej sposób zaskarbiania sobie miłość i uwielbienia milionów poddanych? Nie macie innego wyjścia musicie po prostu wejść przez wrota wprost do serca Egiptu. 

P.S. Za jakiś tydzień powinna ukazać się druga część polecanych przeze mnie książek. Tytułów na razie nie zdradzę, ale nie będą to tylko "dziewczyńskie" książki:) Miłego niedzielnego wieczoru życzę:*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Osoby anonimowe prosimy o pozostawienie imienia albo ksywki;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...