środa, 27 lutego 2013

Japoński styl


Też się czasem łapiecie na tym, że mimo iż bardzo chcecie o czymś napisać nie wiecie jak to ująć w słowa by czytelnik w pełni zrozumiał przekaz idący od Was. Mnie to niestety często dopada, dlatego zamiast poświęcić na napisanie krótkiej notatki 10-20 minut mi to zajmuje 2 godziny. Efekt końcowy ocenicie Wy.
Umilając Wam,(ale przede wszystkim chyba sobie;p) środek tygodnia zabieram się za recenzję swojej ulubionej japońskiej mangi (anime oczywiście też). Przygodę z Naruto zaczęłam podajże w gimnazjum, trochę już lat minęło (jakie ze mnie duże dziecko), były momenty dużych przerw kiedy nie miałam czasu oglądać Naruto ani czytać mangi, ale w ogólnym rozrachunku zawsze gdzieś do niego wracałam. Historia dosyć ciekawa, fabuła świetnie zarysowana, interesujące postacie, ale o tym poniżej:)

Głównym bohaterem mangi, Masashiego Kishimoto, jest Naruto Uzumaki. Nastoletni ninja, który już od lat dziecięcych szuka uznania i szacunku pośród ludzi z którymi żyje. Mieszka w Wiosce Liścia, jego największym marzeń jest zostanie Hokage, a ulubionym daniem jest Ramen:)
W polskich księgarniach dostępna jest manga Naruto, a w internecie znajdziecie wszystkie odcinki anime, które wyszły do tej pory.

Fabuła:

Dwanaście lat przed wydarzeniami, na których koncentruje się seria, Kyuubi (lis - demon o 9 ogonach) zaatakował wioskę Konoha. Był potężnym demonem, pojedyncze machnięcia jego ogona były w stanie wytworzyć tsunami lub zniszczyć góry. Atak spowodował chaos i śmierć wielu ludzi. Sytuację opanował Czwarty Hokage, który pokonał Dziewięcioogoniastego, poświęcając swoje własne życie i oddając duszę Bogu Śmierci, aby zapieczętować demona wewnątrz nowo narodzonego dziecka – własnego syna, Naruto Uzumakiego. Czwarty Hokage po zapieczętowaniu Lisiego Demona został uznany za bohatera.
Zasada ustanowiona przez Trzeciego Hokage zabraniała mieszkańcom osady opowiadać o tamtym zdarzeniu komukolwiek. Naruto dorastał w samotności, bez przyjaciół, rodziny. Szukał uznania i uwagi w jedyny sposób, jaki znał – poprzez popisywanie się i rozrabianie.
Anime utrzymuje równowagę pomiędzy dramatem, a komedią, dodając do tego mnóstwo akcji. Seria śledzi dojrzewanie i rozwijanie umiejętności Naruto i jego przyjaciół, akcentując ich wzajemne interakcje i wpływ przeszłości na ich osobowości. Uzumaki poprzez włączenie do drużyny 7 znajduje przyjaciół w postaci Uchihy Sasuke i Haruno Sakury. Początki nigdy nie są łatwe, ale dzięki osobowości Naruto zyskuje on przy bliższym poznaniu. Bohaterowie rozwijają nowe umiejętności, poznają lepiej siebie i innych mieszkańców osady oraz przeżyją własne przygody.

Mam nadzieję, że to króciutkie wprowadzenie zaciekawi Was na tyle, by chociaż obejrzeć pierwszy odcinek Naruto lub przeczytać mangę. Z tych najważniejszych informacji powiem jeszcze tylko, że jeśli chodzi o anime to druga seria ma nazwę Naruto Shippuden ( druga seria skupia się już na nastoletnim życiu głównych bohaterów, dokładniej rzecz ujmując mamy przeskok o 3 lata w porównaniu z pierwszą serią:) Jest tutaj dużo zabawnych nieraz komicznych sytuacji gdzie nie sposób się nie uśmiechnąć, są też momenty gdzie zakręci się łezka w oku. Wbrew pozorom "bajka" bardzo życiowa, uwidacznia wiele wartości które są ważne w życiu. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie że jest to seria z morałem, przekazem pewnych moralnych wartości które każdy z nas gdzieś po drodze gubi. Naruto utwierdza w przekonaniu, że obojętnie co by się działo zawsze trzeba walczyć o przyjaciół.
Zapraszam do odwiedzenia strony:
http://ukrytawioska.com/ (znajdziecie tutaj kolejne rozdziały mangi Naruto)
http://kyuubi.wrzuta.pl/katalog/0TOqx1u6mZy/naruto_pl (tutaj znajdziecie odcinki z pierwszej serii anime, w serwisie są też odcinki drugiej serii Naruto Shippuden)

Poniżej kilka obrazków:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Osoby anonimowe prosimy o pozostawienie imienia albo ksywki;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...